Recover RX

DOPYT PO RIEŠENIACH PRE MLADŠÍ VZHĽAD PLETI S OKAMŽITÝMI VÝSLEDKAMI DNES PRUDKO RASTIE.

To je dôvod, prečo dermo-estetické procedúry**, ako dermabrázia, mikrodermabrázia, chemické pílingy, laserové ošetrenia, mezoterapia a kozmeticko-dermatologické ošetrenia, ktoré majú za cieľ omladenie pokožky, sú využívané stále častejšie.
Pokožka má prirodzený proces obnovy. Avšak po vystavení vonkajším agresívnym faktorom, ako sú dermo-estetické procedúry**, je veľmi dôležité podporiť proces epidermálnej obnovy kože.

BARIÉROVÁ FUNKCIA

Koža, najmä epidermis, chráni telo pred stratou vody a rôznym vonkajším agresiam tým, že pôsobí ako bariéra. Ak je bariérna funkcia vystavená agresívnym faktorom ako sú aj dermo-estetické procedúry**, koža sa stáva zraniteľná, citlivejšia a dochádza k nepríjemným pocitom.


DôLEŽITÁ ÚLOHA HYDRATÁCIE

75 % vody v pleti za nachádza v dermis. Vzhľadom na to, že cirkuluje v rôznych vrstvách, tak sa tento podiel v rohovej vrstve znižuje na 13 až 15 %, čo je optimálna úroveň hydratácie kože. Práve dermo-estetické procedúry** môžu spôsobiť, že táto hladina vody v rohovej vrstve klesá a pokožka sa dehydruje.


PRIRODZENÝ PROCES OBNOVY

Jedným z kľúčových krokov v procese obnovy je migrácia buniek smerom k medzibunkovej hmote, ktorá dočasne pokrýva ranu. Fibroblasty a keratinocyty, aktivované radom mediátorov - ako sú cytokíny a rastové faktory - migrujú a množia sa na okrajoch rany, kde vyplnia dočasný medzibunkový priestor. Z tohto dôvodu, je dočasný medzibunkový priestor nahrádzaný kolagenovými vláknami tvorenými fibroblastami (asi po 4 dňoch). Tieto bunky nadobudnú konraktilný myofibroblastický fenotyp, ktorý vedie ku kontraktúre a uzavretiu lézie.
V rovnakom čase sa keratinocyty proliferujú a diferencujú za účelom epitelizácie poškodeného tkaniva a posilnenia stratifikovanej epidermis (približne medzi dňom 6 a 10). A konečne vďaka proteázovej aktivite, dochádza k remodelácii medzibunkového priestoru, čo vedie k oživeniu štrukturálnych, funkčných a estetických vlastností nového tkaniva.


RIEŠENIE SOTHYS:
INTENZÍVNA REGENERÁCIA

Toto je kozmetický produkt. Môže byť použitý po dermo-estetických procedúrach**, ak je koža zdravá a bez lézii. Môže byť odporučený po procedúrach na obdobie potrebné pre regeneráciu pokožky.

Intenzívna regenerácia bola vytvorená pre potreby krehkej kože prostredníctvom kombinácie účinných látok známych pre:
Recover RX

CIEĽ:
ŠPECIFICKY FORMULOVANÝ GÉL PRE HYDRATÁCIU CITLIVEJ PLETI.
GLYCO-REPAIR ™

3 % KONCENTRÁCIA

ZLOŽENIE:
Tekutý rastlinný extrakt zo semien Rohovníka, bohatý na oligogalaktomanany.
Tento high-tech rastlinný extrakt je známy reguláciou syntézy mediátorov dermálnej a epidermálnej obnovy prirodzene zapojených do procesu regenerácie pokožky.
Aktívna zložka bohatá na oligogalaktomanan urýchľuje hojenie kože oslabenej agresívnymi faktormi a prispieva k prirodzenej regenerácii pokožky.

 

VÝSLEDKY:
UPOKOJENÁ A HYDRATOVANÁ PLEŤ, KTORÁ JE NA POHĽAD REGENEROVANÁ, ZÍSKAVA OPäŤ SVOJ KOMFORT A PRÍJEMNÝ POCIT.
HYDRATAČNÝ KOMPLEX

ZLOŽENIE:
Kyselina hyaluronová, derivát urea, extrakt z uhorky, glycerín.

Tento hydratačný komplex je zložený z kyseliny hyaluronovej, ktorá pôsobí ako rezervoár vody na povrchu pleti a hydratačných účinných látok (derivár urea, glycerín a extrakt z uhorky) známych pre schopnosť udržať optimálnu hydratáciu pleti.

Upokojujúci KOMPLEX

ZLOŽENIE:
Alantoín a D-Panthenol.

Účinné látky známe pre svoje upokojujúce vlastnosti.

* Testovanie in vitro 1% Glyco-repair ™. ** Drobné povrchové procedúry.

Sothys